• Płatności PayPal
  • Przelewy24
  • Karta kredytowa

Kompozycje pogrzebowe

Wyraź swój żal ze specjalnie skomponowanymi bukietami, wiązankami i wieńcami.

Opcjonalnie z indywidualną wstęgą. Prosimy pamiętać, że bezpośrednia dostawa na cmentarz nie jest możliwa.

Sortuj bukiety według:

Wiązanka nagrobna z białymi liliami

Unikalne kwiatowe pozdrowienie z 3 białymi liliami, 2 białymi alstroemeria, 1 białą chryzantemą, 3 zielonymi goździkami, 2 bupleurum, 3 panicum, 3 chico jumbo, 5 salal i 2 pistochia. Długość około 50 cm i szerokość 35 cm.
Bukiet dostarczamy wraz ze wskazówkami pielęgnacyjnymi oraz opakowaniem odżywki dla kwiatów.

Uwaga: Lilie wysyłamy świeże, gdy kwiaty są jeszcze zamknięte.

Prosimy pamiętać, że bezpośrednia dostawa na cmentarz nie jest możliwa.

129,99 zł
Do produktu

Kwiaty żałobne na bolesne pożegnanie

Kwiaty towarzyszą nam przy ważnych wydarzeniach przez całe życie. Pomagają wyrazić emocje, gdy są one zbyt silne by dały wyrazić się słowami. Nawet, gdy życie zbliża się do końca, bukiety, wieńce i kompozycje pogrzebowe podkreślą wagę chwili. Z bukietem okolicznościowym oddasz ostatni hołd bliskiej osobie i okażesz swoją sympatię. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych eleganckich kompozycji pogrzebowych i bukietów kondolencyjnych.

Kwiaty i ich symbolika w wyrażaniu bólu

Poszczególne rodzaje kwiatów były używane przez wieki, by wyrazić nasze uczucia. Ten specyficzny język kwiatów używany jest także, by wyraźić ból, żal ale również sympatię do bliskich po ich śmierci. Poniżej znajdziecie Państwo wskazówki odnośnie symboliki kwiatów pasujących do tej okazji.

- Róże - szlachetna królowa kwiatów, będąca wyrazem miłości i oddania. Jednak jest ona również symbolem przemijania.

- Lilie: klasyczny kwiat żałobny. Jest wyrazem oddania, przywiązania oraz sympatii.

- Kalie: ich piękny kwiat symbolizuje wiarę w zmartwychwstanie oraz życie po śmierci.

- Goździki: miłość i przyjaź - ta symbolika zamknięta jest w goździkach. Są one często wybierane jako kwiat na okres żałoby.

Zgodnie z tradycjążałobną najczęściej wybieranymi kwiatami są kwiaty białe. Ten kolor to nie tylko czystość i niewinność, ale również symbol śmierci i smutku, dlatego tak dobrze pasuje na pożegnanie bliskiej osoby. Niekiedy zdarza się, że zmarły pozostawia instrukcję co do tego jak mają wyglądać kwiaty na jego pogrzebie. Oczywiście życzenie to powinno zostać uszanowane. Jeśli tak się stało możemy wybrać kwiaty w innym kolorze czy odmianie zamiast klasycznych kompozycji pogrzebowych. Również, jeśli dobrze znaliśmy zmarłą osobę i wiemy, jakie kwiaty lubiła za życia możemy zdecydować się na taki krok. Tym samym okażemy sympatię i przywiązanie, jakie odczuwaliśmy za jej życia.

Wiązanki na grób

Kwiaty są podczas pogrzebu ostatnim prezentem i pozdrowieniem od najbliższych, wyrażają miłość i przywiązanie do zmarłego. Po złożeniu trumny do grobu bukiety są składane na płycie. Kompozycje pogrzebowe, jakie znajdziecie Państwo w kwiaciarni FloraPrima są starannie przygotowywane na takie okazje i mogą zostać stabilnie położone na grobie bez dodatkowych naczyń.

Tradycyjne kompozycje żałobne - Wieńce pogrzebowe

Wieńce pogrzebowe to najbardziej charakterystyczna z kompozycji pogrzebowych. Ich okrągły kształt symbolizuje wieczność, a wraz z nią wiara w życie po śmierci i nieustające więzi pomiędzy żyjącymi i tymi, którzy odeszli. Wieńce pogrzebowe są komponowane z wiecznie zielonych gałęzi jodłowych lub innych drzew iglastych oraz liści, symbolizujących życie wieczne. Często również bliscy dołączają do nich wstęgi z osobistą dedykacją. Z kwiaciarnią online FloraPrima możecie Państwo zamówić zarówno okolicznościowy wieniec, jak i indywidualną wstęgę z napisem.

Wieńce i kompozycje pogrzebowe dostarczymy pod wskazany adres

Składając zamówienie z FloraPrima możecie być Państwo pewni, że kompozycje żałobne dotrą na czas, nawet, jeśli nie możecie Państwo wziąć udziału w ceremonii pogrzebowej. Prosimy jednak pamiętać, że dostawa na cmentarz nie jest możliwa, dlatego aby zamówienie dotarło na czas w adresie dostawy należy podać adres domu pogrzebowego.

Korzystając z naszej strony internetowej, zgadzasz się na naszą politykę prywatności .